Červen 2010

Všichni zavolejte: 'HURÁÁÁ PRÁZDNINY' !! ♥ :)

30. června 2010 v 23:02 | H a n u l a a |  • diary
A je to tu... čas,na který mnozí z nás čekali s radostí a nemohli se ho dočkat... čas,kdy nemusím vstávat s pocitem,že jdeme do školy. Ano... oficiálně dnes všem začali prázdniny... :) Je tu i pár,který prázdniny mají už od minulého týdne,ale taky ti,třeba jako můj brácha,kteří prázdniny mají až ode dneška. Já osobně mám prázdniny už hodně dlouho,ale proto tu nejsme. :D Určitě si je hodláte užít stejně jako já! :D V září nastupuju do školy,tak si ty dva měsíce bez učení mučení hodlám pořádně užít" :D Potom bude jenom škola... škola... a škola! Mno ale nemá cenu si stěžovat,když jsem to tak sama chtěla,že? ;D Sice to pro mě ze začátku bude docela mazec,ale chtěla jsem to tak,tak to nějak zvládnu... ale konec o škole...

Někteří z vás možná poznali,kde jsem přišla na nadpis... :D Tak nějak jsem si vzpomněla na High school musical 2 a na to,jak si Sharpey cestou domů pouštěla rádio a něco takového říkali v rádiu,co poslouchala... :D Ano... ani nevím,jak mě zrovna tohle napadlo,ale tak na nadpis se docela hodí,ne? :D

Máme tu prázdniny a mnozí z vás je budou trávit jinak než přidáváním článků a podobně takže... jsem se rozhodla,že já si udělám taky 'prázdniny'. Aby jste to nechápali špatně... blog mě pořád baví a bavit bude,ale přece jenom...trávit takový čas na počítači a přidávat články,které stejně nikdo nebude číst,když budou někde na prázdninách,je podle mě kravina,ale budu tu! Ale ne tolik,abych přišla o prázdniny,které mám před tím,než my začne škola! :) Občas něco přidám,občas něco napíšu do deníčku nebo začnu zaplňovat rubriku,která bude věnovaná mým názorům jako... jak vidím nějaké filmy,písničky,seriály a tak... prostě moje názory,které začnou zaplňovat blog. Ano,je na čase,aby tu taky přibylo něco ode mě a ne jenom to,co najdete na každém druhém blogu. Chci tu taky něco,co bude jenom moje a možná bych taky mohla zveřejnit nějakou mou povídku nebo podobně,ale to uvidíme,jak na tom bude moje 'básnická' vlna nápadů. :D Což asi hodně špatně,ale tak o něco bych se snad pokusit mohla. :D A samozřejmě se chci taky zlepšovat v grafice,která je na úrovni začátečníka takže... tyhle prázdniny věnuji hlavně tomu,abych se zlepšovala jak v grafice,tak i když to nerada přiznávám,i ve škole a procvičování toho,co budu potřebovat nebo následující dva roky pro mě bude vážně velký 'oříšek.'

Takže... všem přeji,ať si užijí prázdniny,ať už někde u moře,na chatě nebo doma... Užívejte jak jen to půjde a taky... prosím svoje zlatíčka,spřátelené blogy a tak... přidávejte občas i svoje zážitky,ať mám co závidět. :P :D Dneska jsem přidala další dvě kapitoly Twilight... samozřejmě jednu za dnešek a druhou za to,že jsem včera nepřidala...

A já se prozatím loučím...zítra určitě zase něco napíšu... :)
.

Mějte se krásně...
Vaše H a n u l a a

BALANCOVÁNÍ 2/2

30. června 2010 v 22:55 | H a n u l a a |  Twilight - knížka online
Po většinu času jsme šli mlčky. Příležitostně mi položil náhodně vybranou otázku,ke které se nedostal během posledních dvou dnů vyptávání.Ptal se na moje narozeniny,na moje učitele ze základní školy,na zvířátka,která jsem chovala v dětství - a já jsem musela přiznat,že poté,co jsem zahubila tři rybičky po sobě,jsem na chov domácích mazlíčků musela rezignovat. To se zasmál,hlasitěji,než jsem byla zvyklá - z prázdného lesa se k nám odrážela zvonivá ozvěna.
Procházka mi zabrala většinu dopoledne,ale on na sobě vůbec nedal znát žádné známky netrpělivosti. Les se kolem nás prostíral v nekonečném labyrintu starých stromů a já jsem začala být nervózní,že už nikdy nenajdeme cestu zpátky. On byl dokonale v pohodě,bylo mu pohodlně v zeleném přítmí,nikdy se nezdálo,že by pociťoval nějaké pochybnosti ohledně směru.
Po několika hodinách se světlo prosakující přes baldachýn stromů změnilo,temně olivový on přešel do světlejšího jadeitového odstínu. Z pošmourného rána se vyloupl slunečný den,jak to Edward předpověděl. Poprvé od té doby,co jsme vstoupili do lesa,jsem začala cítit záchvěvy vzrušení - které se rychle změnily v netrpělivost.
''To už jsme tady?'' žertovala jsem a naoko jsem se mračila.
''Skoro.'' Usmál se nad změnou nálady. ''Vydíš to světlo před sebou?''
Nakoukla jsem do hustého lesa. ''Hm,měla bych?''
Usmál se. ''Možná je trochu brzy na tvoje ano.''
''Čas na návštěvu u optika,'' zamumlala jsem. Jeho úsměv byl zřetelnější.
Ale po dalších několika stech metrů jsem už i já viděla,jak se mezi stromy před námi prosvětlilo a zářilo to žlutě,už ne zeleně. Zrychlila jsem tempo,moje nedočkavost rostla s každým krokem. Nechal mě teď jít první a tiše mě následoval.
Došla jsem až k tomu světlu a přes poslední kousek kapradin jsem vstoupila na to nejkrásnější místo,jaké jsem kdy viděla. Louka byla malá,dokonale kulatá rostlo na ní plno kvítí - fialového,žlutého a měkce bílého. Někde blízko jsem slyšela bublající hudbu pramínku. Slunce bylo přímo v nadhlavníku,osvětlovalo mýtinu září máslově zlatého jasu. Pomalu jsem v posvátné úctě kráčela měkkou trávou,pohupujícími se květinami a měkkým,zlatavým vzduchem. Pootočila jsem se,aby se kochal se mnou,ale nestál tam,kde jsem ho čekala. Otočila jsen se dokola,náhle vyděšená,a hledala jsem ho. Nakonec jsem ho uviděla,pořád pod hustým stínem baldachýnu na kraji mýtiny,jak se na mě obezřetně dívá. Až pak jsem si vzpomněla na to,co mi krása louky vymetla z hlavy - na Edwardovu záhadu se sluncem,kterou mi slíbil dneska objasnit.
Udělala jsem krok zpátky k němu,oči napjaté zvědavostí. Díval se na mě obezřetně,váhavě. Povzbudivě jsem se usmála,pokynula mu rukou a udělala jsem další krok k němu. Zvedl varovně ruku a já jsem zaváhala,zhoupla jsem se na patách.
Edward se zhluboka nadechl a pak vystoupil do jasné záře posledního slunce.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
The Twilight saga Books je moje tvorba, nad kteroustrávím hodně času ..
PROTO POKUD CHCEŠ KOPÍROVAT, NEZAPOMEŇ NA ZDROJ !!
!! POKUD CHCEŠ KOPÍROVAT, NAPŘED SI PŘEČTI MOJE PRAVIDLA !!

BALANCOVÁNÍ 1/2

30. června 2010 v 22:51 | H a n u l a a |  Twilight - knížka online
12. BALANCOVÁNÍ

''Billy!'' zavolal Charlie,jakmile vystoupil z auta.
Otočila jsem se k domu a pokynula Jacobovi,zatímco jsem se skláněla pod verandu. Slyšela jsem Charlieho,jak je za mnou hlasitě zdraví.
''Budu dělat,že jsem tě za tím volantem neviděl,Jacobe,'' pokáral ho nesouhlasně.
''My v rezervaci dostáváme řidičák brzo,'' odpověděl Jacob,zatímco já jsem odemykala dveře a rozsvěcovala světla na verandě.
''To určitě,'' smál se Charlie.
''Musím se nějak přemisťovat.'' Snadno jsem rozeznala Billyho zvučný hlas,navzdory těm rokům. Jeho zvuk ve mně najednou vzbudil pocit,že jsem mladší,ještě dítě.
Šla jsem dovnitř,nechala za sebou dveře otevřené a rozsvítila jsem,než jsem si pověsila bundu. Pak jsem stála ve dveřích a dívala se úzkostlivě,jak Charlie a Jacob pomáhají Billymu z auta na invalidní vozík.
Ustoupila jsem z cesty,jak ti tři spěchaly dovnitř a setřásali déšť.
''To je překvapení,'' říkal Charlie.
''Už je pozdě,'' odpověděl Billy. ''Doufám,že nejedeme nevhod.'' Jeho tmavé oči zase šlehly ke mně,jejich výraz byl nečitelný.

KOMPLIKACE

28. června 2010 v 20:09 | H a n u l a a |  Twilight - knížka online
11. KOMPLIKACE

Každý se na nás díval,jak jsme šli společně k našemu laboratornímu stolku. Všimla jsem si,že už si nenatáčí židli tak,aby seděl co nejdál ode mě. Místo toho si sedl docela blízko vedle mě,paže se téměř dotýkaly.
V tu chvíli vcouval do místnosti pan Banner - jak báječné načasování ten chlap měl - a táhl vysoký kovový rám na kolečkách,na kterém trůnila těžkopádná zastaralá televize a video. Promítání - pozvednutí nálady ve třídě bylo téměř hmatatelné.
Pan Banner vsunul pásku do neochotného videorekordéru a přešel ke zdi,aby zhasnul světla.
A pak,jak místnost potemněla,jsem si najednou byla víc než dobře vědoma,že Edward sedí méně než dva centimetry ode mě. Byla jsem ohromena nečekaným jiskřením,které mnou proudilo,překvapená,že je možné uvědomovat si jeho přítomnost víc,než jsem si ji už uvědomovala. Bláznivé nutkání natáhnout ruku a dotknout se ho,jen jednou v té tmě pohladil jeho dokonalý obličej,mě málem udolalo. Zkřížila jsem si ruce pevně na prsou a dlaně zaťala v pěsti. Ztrácela jsem hlavu.
Začaly úvodní titulky a osvětlily místnost symbolickým množstvím světla. Proti své vůli jsem po něm střelila pohledem. Rozpačitě jsem se usmála,když jsem si všimla,že sedí ve stejné pozici jako já,zaťaté pěsti založené v podpaží,a po očku po mně pokukuje. Usmál se na mě; i v té tmě jsem viděla,že má toužebný pohled. Pohlédla jsem jinam,dřív než jsem mohla začít lapat po dechu. Bylo by absolutně směšné,kdybych tu omdlela.
Ta hodina mi připadala velmi dlouhá. Nedokázala jsem se na film soustředit - ani jsem nevěděla,o čem to je. Snažila jsem se uvolnit; ale nešlo mi to,ten elektrický proud,který jakoby vyzařovala odněkud z jeho těla,nepovoloval. Tu a tam jsem si dovolila pohled směrem k němu,ale zdálo se,že ani on se nedokáže uvolnit. Neodolatelná touha dotknout se ho nechtěla pominout,takže jsem si pro jistotu drtila pěsti o žebra,až mě tou námahou bolely prsty.
Vydechla jsem úlevou,když pan Banner na konci hodiny cvaknutím vypínače rozsvítil. Natáhla jsem paže před sebe a uvolnila ztuhlé prsty. Edward se vedle mě uchechtl.
''No,to bylo zajímavé,'' zamumlal. Jeho hlas byl nevrlý a pohled obezřetný.
''Hmm,'' zamručela jsem. Lepší odpověď jsem ze sebe dostat nedokázala.
''Půjdeme?'' zeptal se a plynule se zvedl.

Článek věnovaný Ann.♥ & Hanny^^ ○ Happy Birthday my Princess!! :)

25. června 2010 v 17:18 | H a n u l a a |  • diary

V rychlosti, nebo musím zase letět, mi dovolte, abych jako první popřála svým kamarádkám Ann.♥ & Hanny^^ k dneštním narozeninám... :) Holky, už jsem vám sice psala na facebook, ale to bych prostě nebyla já, abych vám nepopřála ještě jednou i tu... :D A hlavně... Haničce jsem slíbila, že jí popřeji klidně ještě 10x jenom abych jí udělala radost. :P :D Takže holky moje...hodně štěstíčka, zdravíčka... taky moc lásky, darované i věnované... prostě hooodně radosti ze života. :) Oslavte to přiměřeně, ale POŘÁDNĚ! :D

Dále bych taky asi měla napsat, že jsem tu sice dneska nebyla ,ale rozhodně jsem přidala další díl Twilight a taky jsem koukla na tu statistiku, ale ještě pohledám nějaké avatary, aby ten článek nebyl tak 'smutný.' :D Mno ale to až zítra nebo vážně musím jít. :( Vím, jsem hrozná, ale prozatím to jinak nejde. :( Mno... zítra se uvidíme. :) Zatím se mějte, pp. ♥

Vaše H.

VYPTÁVÁNÍ

25. června 2010 v 17:16 | H a n u l a a |  Twilight - knížka online
10. VYPTÁVÁNÍ

Ráno bylo velmi těžké přesvědčit tu část mé osobnosti,která tvrdila,že včerejší noc byla jen sen. Na mé straně nestála ani logika,ani selský rozum. Držela jsem se věcí,které jsem si nemohla vyfantazírovat - třeba jeho vůně. Byla jsem si jistá,že tohle se mi nikdy nemohlo jen tak zdát.
Venku za oknem bylo mlhavo a naprosto dokonalá tma. Neměl žádný důvod nebýt dnes ve škole. Oblékla jsem se teple,měla jsem na paměti,že nemám bundu. Další důkaz,že moje vzpomínky jsou pravdivé.
Když jsem sešla dolů,Charlie už byl zase pryč - šla jsem později,než jsem si uvědomovala. Polkla jsem na tři kousnutí čokoládovou tyčinku,zapila to mlékem přímo z krabice a pak jsem spěchala ven ze dveří. Doufala jsem,že déšť počká,dokud nenajdu Jessiku.
Bylo neobvykle mlhavo; vzduch byl skoro jako zakouřený. Mlha byla ledově studená,když se mi přilepila na obnaženou kůži obličeje a krku. Nemohla jsem se dočkat,až si v autě pustím topení. Mlha byla tak hustá,že jsem ujela pár stop po příjezdové cestě,než jsem si všimla,že na ní stojí další auto. Srdce mi zadunělo,zajíklo se a pak se zase rozběhlo dvojnásobnou rychlostí.
Neviděla jsem,odkud přišel,ale najednou stál a otvíral mi dveře.
''Nechceš jet dneska se mnou?'' zeptal se,pobavený tím,že mě zase vyvedl z míry. V jeho hlase byla nejistota. Opravdu mi dával na vybranou - mohla jsem odmítnout,a on v to částečně doufal. Byla to marná naděje.
''Chci,děkuju,'' odpověděla jsem a snažila se udržet klidný hlas. Jak jsem nastoupila do vyhřátého auta,všimla jsem si,že přes opěrku hlavy na sedadle spolujezdce je přehozené jeho hnědé sako. Dveře se za mnou zavřely a dříve,než by mělo být možné,seděl vedle mě a startoval auto.
''Přinesl jsem ti sako. Nechci,abys onemocněla nebo tak.'' Jeho hlas byl rezervovaný. Všimla jsem si,že sám žádné sako nemá,jenom světle šedý svetr s výstřihem do véčka. Tkanina zase těsně obepínala jeho dokonale svalnatou hruď. Jenom díky tomu krásnému obličeji jsem dokázala odtrhnout pohled od jeho těla.
''Nejsem cukrová panenka,'' protestovala jsem,ale přitáhla jsem si sako na klín a prostrčila paže těmi dlouhými rukávy,zvědavá,jestli je ta vůně opravdu tak příjemná,jak jsem si ji pamatovala. Byla lepší.
''Vážně?'' opáčil hlasem tak tichým,že jsem si nebyla jistá,jestli chtěl,abych to slyšela.

Edit 2.6

24. června 2010 v 20:07 | H a n u l a a |  • diary
Omlouvám se,že jsem dneska nedošla,jak jsem psala. Nějak mi to nevyšlo. :( Dojdu zítra,abych aspoň něco začala,aby mi to trochu ubylo. :) Aspoň jsem zveřejnila 9.díl - Teorie. Je krátká,tak jsem ji vložila jako jednu kapitolu. :) Jinak si užijte zbytek večera a přeji sladký sny. :)

H a n u l a a

TEORIE

24. června 2010 v 20:04 | H a n u l a a |  Twilight - knížka online
9. TEORIE

''Můžu položit jen jednu další otázku?'' zaprosila jsem,když zprudka vyrazil po tiché silnici. Zdálo se,že řízení vůbec nevěnuje pozornost.
Povzdechl si.
''Jednu,'' souhlasil. Semknul rty k sobě do obezřetné linky.
''No...říkal jsi,že jsi věděl,že jsem nešla do knihkupectví a vyrazila jsem na jih. Tak by mě zajímalo,jak jsi to poznal.''
Podíval se stranou a rozvažoval.
''Myslela jsem,že veškerá vyhýbavost jde stranou,'' zamručela jsem.
Téměř se usmál.
''Tak dobře. Šel jsem za tvou vůní.'' Podíval se na silnici,takže jsem měla čas ovládnout emoce. Nedokázala jsem vymyslet přijatelnou odpověď,takže jsem to odložila na pozdější promyšlení. Snažila jsem se znovu soustředit. Nechtěla jsem,aby teď přestal,když konečně začal věci vysvětlovat.
''A pak jsi nezodpověděl mou první otázku...'' zdržovala jsem.
Podíval se na mě nesouhlasně. ''Kterou?''

Dneštní den jsem začala na můj vkus nějak moc brzy...

24. června 2010 v 10:50 | H a n u l a a |  • diary

Dneštní den jsem začala na můj vkus nějak moc brzy... Chtěla jsem si pospat do deseti,když nemusím vstávat,ale ani za nic jsem nemohla znova usnout. Možná to bylo tím snem,co jsem viděla znovu a znovu,když jsem zavřela oči. Řeknu vám,tenhle sen byl ten nejhorší,co jsem kdy měla! Radši bych brala nějakej horor nebo tak něco,ale vidět znova,jak ho strácím... to už fakt ne!! :'( Začalo to stejně krásně jako jindy... byli jsme spolu,užívali si jeden druhého,taky jsem zapomněla na všechno kolem,ale najednou to bylo přesně tak,jako tehdy... KONEC! :( Určitě to bylo tím rozhovorem s mojí drahou včera večer. Pořád mluvíme o tom,jak by jsme někam odjely a tak,ale kam,když nemáme chatu ani nic podobnýho? Taky jsme se rozpovídaly o klukách a bylo to! :(

Mno ale nemyslet na to! Aspoň jsem si prohlídla nové stily Eclipse,na které bych jinak neměla čas a musím uznat,že se mi vážně líbí. :) Ještě že už do 1.července zbývá necelý týden! Taky jsem napsala další kousek knížky a včera jsem už začala 2. díl Twilight ságy. Celou první mám připravenou na zveřejnění,tak jestli se dostanu každej den na net,aspoň zveřejním jeden článek a pokud bude čas,určtě konečně něco přidám... Je tu fůra statistik,které jsem nepřidala,jak jsem tu nebyla,tak se na to taky podívám a taky chystám nový design s Eclipse... zatím nevím,kdy ho sem dám nebo tenhle je perfektní,ale to se dořeší,jak bude hotovej. :D

Ozvala jsem se Babunce,u které jsem si nechala zkritizovat ty první avatary,co jsem dělala a jsme domluvené na další várku,tak se na ně ještě podívám a taky je zveřejním. :) A taky mi napsala Madde o spřátelení a protože už se tak trochu známe,ani jsem neváhala a napsala ji,že ok. :) Takže... máme nové Affs! ♥ Uvidíme,jak si budeme rozumnět,každopádně jsem moc ráda. :)

Mno já prozatím končím,ještě se stavím odpoledne,abych se koukla na ty statistiky,dopíšu Madde do seznamu,přidám další kousek do Twilight books a taky okouknu ty avatary. :D Tak se zatím mějte a já valím na Valentýnu. :)

Xoxo,vaše H.

PORT ANGELES 2/2

23. června 2010 v 16:03 | H a n u l a a |  Twilight - knížka online
''To nebylo poprvé,'' řekl a jeho hlas bylo stěží slyšet. Překvapeně jsem na něj vykulila oči,ale on se díval dolů. ''Tys to měla spočítané,když jsem se s tebou poprvé setkal.''
Pocítila jsem nával strachu z jeho slov a z náhlé vzpomínky na jeho divoký černý pohled toho prvního dne... ale ten převládající pocit bezpečí,který jsem v jeho přítomnosti měla,to přehlušil. Když vzhlédl,aby mi četl v očích,nebylo v nich po strachu ani stopy.
''Ty si to pamatuješ?'' zeptal se a jeho andělská tvář byla vážná.
''Ano.'' Byla jsem překvapená.
''A přesto sedíš tady,'' řekl nevěřícně se zvednutým obočím.
''Ano,sedím tady... díky tobě.'' Odmlčela jsem se. ''Protože ty jsi nějak věděl,kde mě dneska hledat...?'' naléhala jsem.
Stiskl rty k sobě,díval se na mě přimhouřenýma očima a znovu se rozhodoval. Upřel pohled na můj plný talíř a pak zpátky na mě.
''Ty jez,já budu mluvit,'' smlouval.
Rychle jsem nabrala další kousek,strčila si ho do pusy a honem kousala.
''Stopovat tě je těžší,než by mělo být. Obvykle někoho dokážu nají velmi snadno,jakmile jsem už předtím slyšel jeho mysl,'' podíval se na mě znepokojeně a já jsem si uvědomila,že jsem stuhla. Přinutila jsem se polknout,pak nabodla další raviolo a vstrčila ho do pusy.
''Dával jsem si bacha na Jessiku,ale nijak pozorně - jak jsem říkal,jenom ty se můžeš dostat do potíží v městečku,jako je Port Angeles - a zpočátku jsem si nevšiml,žes vyrazila na vlastní pěst. Pak,když mi došlo,že už s nimi nejsi,jsem tě šel hledat do toho knihkupectví,které jsem viděl v její hlavě. Pochopil jsem,že jsi ani nešla dovnitř a že jsi šla na jih... a věděl jsem,že se budeš muset brzy otočit. Tak jsem na tebe prostě čekal,náhodně jsem prohledával mysli lidí na ulici - abych viděl,jestli tě někdo neviděl,abych poznal,kde jsi. Neměl jsem žádný důvod se znepokojovat... ale byl jsem podivně neklidný...'' Byl ztracený v myšlenkách,zíral někam mimo mě,viděl věci,které jsem si nedokázala představit.COPYRIGHT © 2009-2015 | PHB & H.

ARCHIV 2009
(celkem: 127)

leden (000)
únor (000)
březen (000)
duben (000)
květen (000)
červen(031)
červenec (008)
srpen (010)
září (017)
říjen (025)
listopad (018)
prosinec (018)
ARCHIV 2010
(celkem: 355)

leden (032)
únor (066)
březen (124)
duben (046)
květen (000)
červen (033)
červenec (015)
srpen (021)
září (000)
říjen (000)
listopad (002)
prosinec (002)
ARCHIV 2011
(celkem: 83)

leden (016)
únor (000)
březen (008)
duben (009)
květen (001)
červen (003)
červenec (040)
srpen (006)
září (000)
říjen (000)
listopad (000)
prosinec (000)
ARCHIV 2012
(celkem: 2,728)

leden (019)
únor (137)
březen (111)
duben (066)
květen (226)
červen (171)
červenec (437)
srpen (205)
září (270)
říjen (518)
listopad (381)
prosinec (187)
ARCHIV 2013
(celkem: 3,427)

leden (424)
únor (283)
březen (253)
duben (464)
květen (253)
červen (305)
srpen (111)
září (224)
říjen (480)
listopad (480)
prosinec (254)
ARCHIV 2014
(celkem: 741)

leden (378)
únor (103)
březen (039)
duben (001)
květen (018)
červen (042)
červenec (050)
srpen (006)
žáří (099)
říjen (002)
listopad (002)
prosinec (001)
ARCHIV 2015
(celkem: 383)

leden (111)
únor (068)
březen (001)
duben (001)
květen (001)
červen (000)
červenec (000)
srpen (043)
září (114)
říjen (032)
listopad (012)
prosinec (000)

ARCHIV 2016
(celkem: 371)

leden (012)
únor (033)
březen (003)
duben (056)
květen (023)
červen (031)
červenec (048)
srpen (006)
září (001)
říjen (062)
listopad (063)
prosinec (033)

ARCHIV 2017
(celkem: 000)

leden (078)
únor (000)
březen (000)
duben (000)
květen (000)
červen (000)
červenec (000)
srpen (000)
září (000)
říjen (000)
listopad (000)
prosinec (000)
-

-

-

TOPlist