Leden 2011

NÁVŠTĚVA

16. ledna 2011 v 10:03 | H a n u l a a |  New Moon - knížka online
17. NÁVŠTĚVA

Nepřirozeně klidná a bílá, s velkýma černýma očima upřenýma do mého obličeje, čekala moje návštěva zcela bez pohnutí uprostřed chodby, krásná nad všechno pomyšlení.
Na vteřinu se mi roztřásla kolena a málem jsem upadla. Pak jsem se na ni vrhla.
"Alice, ach, Alice!" zavolala jsem, jak jsem do ní narazila.
Zapomněla jsem, jak je tvrdá; bylo to jako naběhnout po hlavě do betonové stěny.
"Bello?" V jejím hlase byla podivná směsice úlevy a zmatenosti.
Pevně jsem ji objala a zhluboka jsem se nadechla, abych do sebe vtáhla co nejvíc vůně její kůže. Byla naprosto výjimečná - ani květinová, ani ovocná, citrusová nebo pižmová. Žádný parfém na světě se s ní nedal srovnávat. Moje vzpomínka se jí nevyrovnala.
Nevšimla jsem si, kdy se lapání po dechu změnilo v něco jiného - jenom jsem si uvědomila, že vzlykám, když mě Alice odtáhla do obývacího pokoje na gauč a přitáhla si mě na klín. Bylo to jako stočit se do klubíčka na chladném kameni, ale na kameni, který byl vytvarovaný pohodlně na obrysy mého těla. Hladila mě po zádech v něžném rytmu a čekala, až se ovládnu.
"Je mi to… líto," brečela jsem. "Jsem jen tak… šťastná… že tě vidím!"
"To je v pořádku, Bello. Všechno je v pořádku."
"Ano," bulila jsem. A pro jednou se to tak zdálo.

PARIS

14. ledna 2011 v 20:14 | H a n u l a a |  New Moon - knížka online
16. PARIS

V tu chvíli jsem hlavou narazila na hladinu.
Jak dezorientující. Byla jsem si jistá, že se potápím.
Proud mě nechtěl pustit. Narážel mě na další skály; ostře, rytmicky mě bily do zad, vytlačovaly z mých plic vodu. Řinula se ven v ohromujícím množství, z pusy a nosu mi tekly úplné dravé proudy. Sůl mě štípala a plíce mě pálily a hrdlo jsem měla příliš plné vody, abych nabrala dech, a skály mi drásaly záda. Nějak jsem zůstávala na jednom místě, ačkoliv voda se kolem mě stále vzdouvala. Všude kolem jsem neviděla nic než vodu, která mi cákala do obličeje.
"Dýchej!" poroučel hlas, divoký úzkostí, a já jsem pocítila kruté dloubnutí bolesti, když jsem ten hlas poznala - protože nepatřil Edwardovi.
Nemohla jsem poslechnout. Vodopád, který se mi řinul z úst, se nezastavoval na tak dlouho, abych stihla popadnout dech. Černá ledová voda mi plnila hruď. Pálilo to.
Další skála mě praštila do zad, přímo mezi lopatky, a z plic se mi dávivě vyřinulo další chrlení vody.
"Dýchej, Bello! No tak!" prosil Jacob.
Před očima mi naskákaly černé skvrny, rozšiřovaly se víc a víc, takže jsem přes ně neviděla světlo.
Znovu jsem se udeřila o skálu.
Ta skála nebyla studená jako voda; silně mě hřála na kůži. Uvědomila jsem si, že je to Jacobova ruka, která se snaží vytlouct mi vodu z plic. Ta železná tyč, která mě vytáhla z moře, byla také… teplá… Hlava se mi točila, černé skvrny všechno zakrývaly…

TLAK

13. ledna 2011 v 20:18 | H a n u l a a |  New Moon - knížka online
15. TLAK

Ve Forks byly znovu jarní prázdniny. Když jsem se v pondělí ráno probudila, ležela jsem pár vteřin v posteli a vstřebávala ten pocit. O loňských jarních prázdninách mě taky honil upír. Doufala jsem, že tím nezakládám nějakou tradici.
Už jsem si začínala zvykat na to, jak to v La Push chodí. Neděli jsem strávila většinou na pláži, zatímco Charlie byl s Billym u Blackových doma. Já jsem měla být s Jacobem, ale Jacob měl na práci jiné věci, takže jsem se toulala sama, to ale bylo před Charliem tajemství.
Když Jacob zaskočil, aby mě zkontroloval, omlouval se, že ode mě tak často utíká. Říkal, že jeho rozvrh hlídek není vždycky tak bláznivý, ale dokud vlci nezastaví Victorii, mají pohotovost nejvyššího stupně.
Když jsme se teď sami procházeli po pláži, vždycky mě držel za ruku.
To mě přimělo přemítat o tom, co říkal Jared, o tom, že do toho Jacob zatáhl svou holku. Takhle to asi mezi námi dvěma vypadalo zvenčí. Dokud jsme s Jakem věděli, jak je to ve skutečnosti, mohly mi takové dohady být ukradené. A možná by mi ukradené byly, kdybych ovšem nevěděla, že by Jacob byl moc rád, kdyby věci byly tak, jak se jeví. Ale jeho ruka byla příjemná a hřejivá na dotyk, a tak jsem neprotestovala.
V úterý odpoledne jsem byla v práci - Jacob jel za mnou na motorce, aby se ujistil, že jsem v pořádku dojela - a Mike si toho všiml.
"Chodíš s tím klukem z La Push? S tím druhákem?" zeptal se a chabě zastíral nevoli, která mu čišela z hlasu.
Pokrčila jsem rameny. "Prakticky vzato ne. Ale opravdu s Jacobem trávím většinu času. Je to můj nejlepší přítel."
Mike přimhouřil zchytrale oči. "Kam tě vede, Bello. Ten kluk je do tebe udělaný až po uši."
"Já vím," povzdechla jsem si. "Život je komplikovaný."

RODINA

11. ledna 2011 v 17:57 | H a n u l a a |  New Moon - knížka online
14. RODINA

Krčila jsem se vedle Jacoba a moje oči pátraly v lese po dalších vlkodlacích. Když se objevili, kráčejíce mezi stromy, nevypadali tak, jak jsem očekávala. V hlavě mi utkvěla představa obrovských vlků. Tohle byli jen čtyři opravdu velcí polonazí kluci.
Znovu mi připomněli bratry, čtyřčata. Tím, jak se pohybovali, jak se téměř souběžně zastavili proti nám přes silnici. Všichni měli pod stejnou rudohnědou kůží stejně pevné vypracované svaly, černé vlasy měli stejně ostříhané. I jejich výraz se změnil v přesně stejnou chvíli.
Z lesa vyšli zvědaví a obezřetní. Když mě tam viděli, napůl schovanou vedle Jacoba, všichni vzpláli zuřivostí v ten samý okamžik.
Sam byl stále ten největší, ačkoliv Jacob už ho skoro dorůstal. Sam se ve skutečnosti mezi kluky nepočítal. Jeho tvář byla starší - ne podle vrásek nebo známek stárnutí, ale zralostí, trpělivostí jeho výrazu.
"Co jsi to udělal, Jacobe?" zeptal se.
Jeden z ostatních, kterého jsem neznala - Jared nebo Paul - se nacpal vedle Sama a promluvil dřív, než se Jacob mohl obhájit.
"Proč nemůžeš prostě dodržovat pravidla, Jacobe?" zakřičel a rozhodil pažemi do vzduchu. "Co si k sakru myslíš? Je snad ta holka důležitější než všechno ostatní - než celý kmen? Než lidi, kteří jsou zabíjeni?"
"Ona nám může pomoct," řekl Jacob tiše.
"Pomoct!" křičel rozhněvaný chlapec. Paže se mu začínaly třást. "No, to jí tak budu věřit! Jsem si jistý, že ta milovnice pijavic zrovna umírá touhou nám pomoct!"
"Nemluv o ní takhle!" zakřičel na něj Jacob, popuzený jeho kritikou.

10/01 2010 °° Únavný to dneska den ..

10. ledna 2011 v 17:10 | °Haanulaa° |  • diary
Únavný to dneska den .. před hodinou jsem přijela ze školy, protože každé pondělí máme ještě (ne)povinnou angličtinu, takže máme osm hodin a to vždycky přijedu dom a nejradši bych zalezla do postele a nic nedělala !! Jenže se musím ještě učit, takže z toho nic nebude !! Ale dneska to vidím tak na hodinu a víc už nedám !! Padnu a nevstanu.

Nejhorší období v roce .. jo, určitě to taky tak máte. Je před pololetím a všichni se zbláznili, aby se dohnalo všechno, co se má. A to nemluvím o pololetkách, které jsou všechny ještě přede mnou !! Tedy .. před námi. Dneska jsme psali akorát slohovku, kterou jsme měli místo pololetní písemky, ale stejně mě ještě další týden čeká test z literatury. Mno, to bude mazec !! Píšeme na celý sešit. A jak se toho mám učit tolik za ráz, půlku toho zapomenu a další polovinu budu mít pomíchanou. Takže to taky bude mazec. Sice už něco málo z toho mám naučené, když se to učím průběžně, ale i tak to není žádná sláva. Zítra naštěstí nic nepíšeme, ale to nemění nic na tom, že se dneska budu muset učit. Ve středu totiž píšeme z matematiky, angličtiny a taky management mě čeká. Slovíčka vůbec neumím, management taky nic moc, ale tak aspoň tu matematiku se nemusím učit. Ale ta to nezachrání. Ještě že jsem aspoň včera stihla dodělat ty náhledy na designy, takže článek je kompletní. Kdo by se chtěl mrknout, designy jsou TADY.

Ale těšila jsem se na to, jak začnu pracovat na designu, co přijde po tomhle, takže .. to si nenechám ujít !! Mno nic .. držím palce na písemky.

Loučím se.

EDIT 029

8. ledna 2011 v 19:39 | °Haanulaa° |  • diary
Neflákala jsem se a doupravila jsem rubriku design, kde jsou články s designy tohohle blogu. Nefungovali mi náhledy, které se díky serveru, kde byly nahrané, vymazaly. Nevím proč, ani kdy, ale musela jsem to upravit. Hotovo ..

Bohužel víc už dneska nestihnu, tak náhledy do článku všechny designy PHB pohromadě, kde budou i větší náhledy, dodělám, jak bude zase čas.

Mějte se.

08/01 2010 °° Slohová práce na téma: Moudrost

8. ledna 2011 v 17:05 | °Haanulaa° |  • diary
Upřímně .. vůbec nemám ráda slohovky. Ale takových je určitě víc, co ?? Asi před měsícem jsme dostali za úkol napsat slohovku na téma Moudrost, z kterého jsem byla ze začátku docela mimo, protože jsem nevěděla, co budu psát. Ano, vím, co si pod pojmem Moudrost představit, ale nikdy jsem neměla ráda slohovky a už vůbec neumím psát o něčem tak .. nuceně. Kolikrát ani na blog nevím, co bych napsala. Ale jo, vím, ale nevím, jak to napsat na papír nebo na net. Kolikrát mi dá hodně času jenom vymyslet, jak začít. A to skoro nikdy nevím. Nejhorší je, že tohle se mi stává i tehdy, když potřebuji někomu něco říct. Ano, narážím tím na to, jak klukovi říct, jak moc se mi líbí, a že bez něj nemůžu být. Za tohle se na sebe zlobím !! Miluji ho, tak proč mu to nedokážu říct ?? Mám spoustu chyb, ale tuhle na sobě nesnáším ze všech nejvíc. Už je to nějakou dobu, co jsem díky téhle mé vádě přišla o nejdůležitější osobu ve svém životě. Vlastně mi to přijde jako včera .. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem tohhle zvorala. A NIKDY si to neodpustím .. nikdy !!

Obvykle se mi nestává, že bych slohovku napsala v rekordním čase, ale s tímhle tématem se mi to nakonec podařilo. Jenom jsem musela přemýšlet nad tím, jak začít. Nakonec jsem to vzdala a začala těmi otřepanými slovy 'Co je to moudrost ??' a pak už to tak nějak šlo samo. Nejvíc mě ale štve, že učitelka určila i lidi, co tuhle slohovku budou posílat do soutěže. Já jsem mezi nimi nebyla .. Určila i mou kamarádku, která zrovna v den, kdy jsme ji měli psát, ve škole nebyla. A já, spokojená ze svým výtvorem, jsem jí ho odevzdala. Určité měla donést, aby je opsali na PC a poslali jí ho na mejl, aby ho poupravila a poslala do soutěže. Druhá spolužačka nemá doma Microsoft, protože jí ho mamka nechtě vymazala, tak jsem jí slíbila, že jí ho opíšu a pošlu za ni. No a ?? Šak napsané to mám za chvíli. Ale potom přišla s tím, že kamarádka, která to nepsala, ho teda nakonec psát nemusí vůbec, ale že to mám přepsat a poslat. Ale co .. bylo to krátké, tak to prý mám přepracovat. Tak to jsem se už naštvala .. jak mám dopsat něco, s čím jsem byla přiměřeně spokojená ?? Naštvala mě a to moc !! Ale udělat to hold musím. Jenom teď přijít na něco přijatelného, co bych tam mohla dopsat. Ale tím to je .. MĚ UŽ NIC NENAPADÁ !! Tak nevím, jak tohle dopadne.

Jdu na to. Pa. ♥

ZABIJÁK

7. ledna 2011 v 23:12 | H a n u l a a |  New Moon - knížka online
13. ZABIJÁK

Kdyby to byl kdokoliv, jen ne Jacob, pomyslela jsem si a zavrtěla hlavou, jak jsem jela po silnici vedoucí lesem do La Push.
Stále jsem si nebyla jistá, jestli dělám správnou věc, ale dohodla jsem se sama se sebou na kompromisu.
Nemohla jsem odpustit, co Jacob a jeho přátelé, jeho smečka, dělají. Teď jsem chápala, co mi říkal včera v noci - že už ho možná nebudu chtít nikdy vidět - a mohla jsem mu zavolat, jak navrhoval, ale připadalo mi to zbabělé. Když nic jiného, dlužila jsem mu alespoň rozhovor z očí do očí. Povím mu to na rovinu, že nemůžu jen tak přehlížet, co se děje. Nemůžu se přátelit se zabijákem a nic neříct, dovolit, aby zabíjení pokračovalo… To by ze mě dělalo příšeru taky.
Ale ani ho nemohu nevarovat. Musela jsem udělat, co jsem mohla, abych ho ochránila.
Zastavila jsem u domu Blackových se rty stisknutými do tvrdé linie. Bylo dost zlé, že můj nejlepší přítel je vlkodlak. Musí být také netvor?
V domě byla tma, v oknech nesvítila žádná světla, ale mně bylo jedno, jestli je vzbudím. Se zlobnou energií jsem na dveře zabušila pěstí; ten zvuk se nesl ozvěnou skrze zdi.
"Vstupte," slyšela jsem po chviličce zavolat Billyho a rozsvítilo se světlo.
Vzala jsem za kliku; bylo odemčeno. Billy se vykláněl za otevřenými dveřmi vedle malé kuchyňky, kolem ramen župan, ještě neseděl na vozíku. Když viděl, kdo jde, krátce vykulil oči, a pak se jeho obličej stoicky zklidnil.
"No tohle, dobré ráno, Bello. Co tady děláš tak časně?"
"Dobré ráno, Billy. Musím mluvit s Jakem - kde je?"

VETŘELEC

7. ledna 2011 v 8:27 | H a n u l a a |  New Moon - knížka online
12. VETŘELEC

Vytřeštila jsem oči strachy, ačkoliv jsem byla tak vyčerpaná a zmatená, že jsem si nebyla ještě jistá, jestli jsem vzhůru, nebo spím.
Ozvalo se další škrábání na okno provázené tím samým tenkým vysokým zvukem.
Zmatená a nemotorná ospalostí jsem se vymotala z postele k oknu a cestou jsem se mrkáním snažila setřást slzy, které mi zůstaly v očích.
Za sklem nejistě kolísal velký temný stín a kymácel se ke mně, jako kdyby chtěl okno prorazit. Vrávoravě jsem ustoupila dozadu, celá vyděšená, a hrdlo se mi sevřelo, že jsem nemohla vykřiknout.
Victoria.
Přišla si pro mne.
Jsem mrtvá.
Ale Charlieho nedostane!
Potlačila jsem výkřik, který se mi dral z hrdla. Tohle si budu muset odbýt v tichosti. Nějak to zvládnu. Musela jsem zabránit tomu, aby se Charlie přišel přesvědčit…
A pak ten tmavý stín zavolal známým chraplavým hlasem. "Bello!" volal přidušeně. "Au! Zatraceně, otevři to okno! AU!"

People's Choice Awards 2011

6. ledna 2011 v 18:40 | °Haanulaa° |  • news
Z People's Choice Awards je sousta fotek, které určitě časem přidám, ale jak budou rubriky pro určité celebrity. Snad brzy .. Ale zpět k udílení .. Myslím, že líp to ani dopadnout nemohlo. Trochu mě překvapilo, že tento rok nevyhrál kategorii Actor ani jeden z Twilight jako v posledních letech. A koukala jsem i na to, že nevyhrály Upíří deníky. Myslela jsem, že to 'frčí'.

Mno nic .. jdeme na kategorie .. ↓
FAVORITE MOVIE
The Twilight saga: Eclipse
The Twilight saga: EclipseCOPYRIGHT © 2009-2015 | PHB & H.

ARCHIV 2009
(celkem: 127)

leden (000)
únor (000)
březen (000)
duben (000)
květen (000)
červen(031)
červenec (008)
srpen (010)
září (017)
říjen (025)
listopad (018)
prosinec (018)
ARCHIV 2010
(celkem: 355)

leden (032)
únor (066)
březen (124)
duben (046)
květen (000)
červen (033)
červenec (015)
srpen (021)
září (000)
říjen (000)
listopad (002)
prosinec (002)
ARCHIV 2011
(celkem: 83)

leden (016)
únor (000)
březen (008)
duben (009)
květen (001)
červen (003)
červenec (040)
srpen (006)
září (000)
říjen (000)
listopad (000)
prosinec (000)
ARCHIV 2012
(celkem: 2,728)

leden (019)
únor (137)
březen (111)
duben (066)
květen (226)
červen (171)
červenec (437)
srpen (205)
září (270)
říjen (518)
listopad (381)
prosinec (187)
ARCHIV 2013
(celkem: 3,427)

leden (424)
únor (283)
březen (253)
duben (464)
květen (253)
červen (305)
srpen (111)
září (224)
říjen (480)
listopad (480)
prosinec (254)
ARCHIV 2014
(celkem: 741)

leden (378)
únor (103)
březen (039)
duben (001)
květen (018)
červen (042)
červenec (050)
srpen (006)
žáří (099)
říjen (002)
listopad (002)
prosinec (001)
ARCHIV 2015
(celkem: 383)

leden (111)
únor (068)
březen (001)
duben (001)
květen (001)
červen (000)
červenec (000)
srpen (043)
září (114)
říjen (032)
listopad (012)
prosinec (000)

ARCHIV 2016
(celkem: 371)

leden (012)
únor (033)
březen (003)
duben (056)
květen (023)
červen (031)
červenec (048)
srpen (006)
září (001)
říjen (062)
listopad (063)
prosinec (033)

ARCHIV 2017
(celkem: 000)

leden (078)
únor (000)
březen (000)
duben (000)
květen (000)
červen (000)
červenec (000)
srpen (000)
září (000)
říjen (000)
listopad (000)
prosinec (000)
-

-

-

TOPlist